Nalazite se ovdje: Naslovna >> Vijesti

Vijesti

20-04-2024

Budućnost krenula furiozno, Budva je spustila na zemlju

Još jedan zanimljiv okršaj odigrali su odbojkaši Budve i Budućnosti u finalnoj seriji Superlige - pobjeda Budvana 3:1 u setovima za prednost u seriji od 2:1.

(Foto: OSCG)

Odlično su meč otvorili gosti iz Podogorice, imali 8:2. Nakon toga uslijedio je pad, pa su Budvani uspjeli da se približe, poravnaju i povedu 16:15 nakon as servisa Minića. Bilo je to jedino vođstvo domaćina u prvom dijelu igre, koji je na kraju ipak pripao ekipi Budućnosti - 25:22.

U drugom setu totalno drugačija slika na terenu, Budva je zaigrala bolje, od starta bila bolji rival i to opravdala rezultatom - drugi set dobili su izbaranici Miljana Boškovića 25:15.

Sličan rezultat i u trećem setu - 25:16 za Budvu koja je već tada nagovijestila da će povesti u finalnoj seriji.

Četvrti set počeo je igrom poen za poen sve do 5:5, a onda je uslijedila serija Budve 9:0 za 14:5 kada je domaćin praktično riješio meč. Uspjela je Budućnost da smanji razliku do kraja, ali ne i da dođe do preokreta, rezultat u trećem setu 25:19.

Sljedeći, četvrti meč je u srijedu 24.aprila u Podgorici od 19 sati. U finalu se igra na tri pobjede.