Nalazite se ovdje: Naslovna >> Vijesti

Vijesti

10-04-2021

Budvani nakon drame slavili u Podgorici

Nakon drame od pet setova u Podgorici, ekipa Budve juče je po drugi put u finanoj seriji savladala ekipu Budućnosti volley, rezultatom 3:2 (23:25, 25:19, 25:13, 22:25, 15:12)

Najizjednačenija utakmica ekipa Budve i Budućnosti volley u ovogodišnjim susretima. Odbojkaši Budve otvorili su utakmicu sa dva poena prednosti, ali su plavo-bijeli pružili otpor i u nastavku dramatičanu završnicu riješili u svoju korist rezultatom 25:23 i poveli u prvom setu.

Domaći su u drugom setu parirali Budvanima i stekli prednost od 15:10 na servisu sjajnog Nikole Peruničića, pa je trener Budve, Miloš Marković morao reagovati. Serija gostiju od četiri poena navela je Zorana Vukčevića da zatraži tajm-aut, nakon čega je uslijedilo izjednačenje 15:15. Ipak, rezultatom 25:19 ekipa Budve osvaja drugi set.

Pad koncetracije Podgoričana u trećem setu iskoristili su izabranici Miloša Markovića i poveli 2:1 u setovima, rezulatom 25:13.

U četvrtom setu, odbojkaši Budve i Budućnosti razmjenjivali su izvrsne poene. Gosti su imali prednost od 14:9, ali su domaći izjednačili i serijom od 5:0 napravili prednost i uspjeli da dođu do drugog dobijenog seta, što je prvi put u sezoni da ekipa Budućnosti volley oduzme dva seta Budvi.

Drama u petom setu pripala je odbojkašima Budve (15:12), koji su nastavili seriju pobjeda i došli do prednosti od 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa za odbojkaše.

U pobjedničkoj ekipi najviše poena osvojili su Blažo Milić 18, Milutin Pavićević 17, Ivan Zvicer 16 i Maksim Mihajlov 15 poena.

Sa druge strane mreže istakli su se Nemanja Peruničić sa 19, te Luka Babić sa 17 poena.

Treća utakmica zakazana je za utorak, 13. april u MSC u Budvi sa početkom od 18 časova

Izvor i foto: Odbojka.me