Nalazite se ovdje: Naslovna >> Vijesti

Vijesti

25-09-2020

Bajern poslije produžetaka do UEFA Superkupa

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su sinoć u Budimpešti ekipu Sevilje sa 2:1 nakon produžetaka i tako osvojili UEFA Superkup.

Slavlje Bavaraca, Foto: Beta/AP

Strijelci za Bajern su bili Leon Gorecka u 34. i Havi Martines u 104. minutu, dok je za Sevilju gol postigao Lukas Okampos u 13. minutu iz penala.

Sevilja je povela golom Okamposa iz penala u 13. minutu. Prethodno je David Alaba oštro startovao na Ivana Rakitića i engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na bijelu tačku.

Izjednačenje Bajernu donio je Gorecka u 34. minutu. On je poslije asistencije Roberta Levandovskog šutirao iz prve i savladao golmana Sevilje.

Pobjedu Bajernu donio je Martines u 104. minutu, nakon što je natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara glavom postigao gol.

Miler igrač meča

Za igrača meča je, kako piše portal Eurosport, proglašen Tomas Miler.

Oni o njemu pišu kao o nesebičnom igraču čiji je neprestani presing i inteligentan pokret otvorio prostor drugima.

"A njegovo lijepo dodavanje vanjskom stranom stopala za izjednačenje Bajerna bio je izvanredan trenutak utakmice."

Utakmica u Budimpešti je prvi meč, pod pokroviteljstvom UEFA, na kom su prisustvovali gledaoci, prenosi Sportski žurnal.